![Πρακτική άσκηση κατά την περίοδο των περιοριστικών μέτρων Πρακτική άσκηση κατά την περίοδο των περιοριστικών μέτρων](http://iiwm.teikav.edu.gr/iinew/wp-content/uploads/2015/08/epixeirimatikes-apofaseis.png)
Πρακτική άσκηση κατά την περίοδο των περιοριστικών μέτρων
Η πρακτική άσκηση μέσω ΟΑΕΔ των φοιτητών του τμήματος μπορεί να συνεχίσει εξ’αποστάσεως κατά την περίοδο των περιοριστικών μέτρων με την σύμφωνη γνώμη εργοδότη και φοιτητή και εφόσον η εταιρεία απασχόλησης δεν τελεί υπο αναστολή λειτουργίας. Με την λήξη των περιοριστικών μέτρων, οι ασκούμενοι υποχρεούνται να επιστρέψουν στην δια ζώσης απασχόλησης στους οικείους φορείς.