ΕΝΑΡΞΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΕΑΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2023-2024

Οι δηλώσεις μαθημάτων / ανανεώσεις εγγραφών για το Εαρινό εξάμηνο 2023-2024 θα γίνονται από Δευτέρα 26 Φεβρουαρίου 2024 έως και την Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024.

Η είσοδος στην ηλεκτρονική Γραμματεία για τις δηλώσεις μαθημάτων / ανανεώσεις εγγραφών γίνεται από τη νέα διεύθυνση uniportal.ihu.gr.

Όποιος φοιτητής δεν δηλώσει μαθήματα μέσα στην ανωτέρω προθεσμία δεν μπορεί να εξεταστεί σε κανένα μάθημα, (ούτε στην εξεταστική του Σεπτεμβρίου) να κατοχυρώσει βαθμολογία στο τρέχον εξάμηνο και να προμηθευτεί δωρεάν συγγράμματα.

Για την τελική υποβολή της δήλωσης θα πρέπει να ακολουθηθούν ΟΛΑ τα βήματα όπως εμφανίζονται στις καρτέλες.

Οι φοιτητές μπορούν να μεταβάλλουν τη δήλωσή τους όσες φορές επιθυμούν μέχρι τη λήξη της περιόδου των δηλώσεων αρκεί κάθε φορά που είτε κάνουν αλλαγή της δήλωσης είτε όχι βγαίνοντας από το σύστημα να κάνουν οριστικοποίηση.

Για την τελική υποβολή της δήλωσης θα πρέπει να ακολουθηθούν ΟΛΑ τα βήματα όπως

εμφανίζονται στις καρτέλες.(ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ-ΕΛΕΓΧΟΣ ΟΡΘΟΤΗΤΑΣ ΔΗΛΩΣΗΣ- ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΗΣ)

Σε περίπτωση προβλήματος, παρακαλώ να στέλνετε αυτό που εμφανίζεται με screenshot.

ΠΡΟΣΟΧΗ, Η ΔΗΛΩΣΗ ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΕΛΑ ΤΟΥ ΦΟΙΤΗΤΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΑΠΟ ΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ

Γραμματεία Τμήματος Πληροφορικής
info@cs.ihu.gr