ΕΝΑΡΞΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2024-2025

Οι δηλώσεις μαθημάτων / ανανεώσεις εγγραφών για το Χειμερινό εξάμηνο 2024-2025 θα γίνονται από Δευτέρα 30 Σεπτεμβρίου 2024 έως και την Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2024.

Η είσοδος στην ηλεκτρονική Γραμματεία για τις δηλώσεις μαθημάτων / ανανεώσεις εγγραφών γίνεται από τη νέα διεύθυνση

Όποιος φοιτητής δεν δηλώσει μαθήματα μέσα στην ανωτέρω προθεσμία δεν μπορεί να εξεταστεί σε κανένα μάθημα, (ούτε στην εξεταστική του Σεπτεμβρίου) να κατοχυρώσει βαθμολογία στο τρέχον εξάμηνο και να προμηθευτεί δωρεάν συγγράμματα.

Οι φοιτητές μπορούν να δηλώσουν όλα τα μαθήματα από το τρέχον εξάμηνό τους καθώς και όλα τα παλιά που οφείλουν από τα Χειμερινά εξάμηνα .

Οι φοιτητές επι πτυχίο , δηλαδή αυτοί που βρίσκονται σε εξάμηνο μεγαλύτερο ή ίσο του 9ο μπορούν να δηλώσουν και Εαρινά μαθήματα τα οποία θα εξεταστούν στην εξεταστική του Φεβρουαρίου με την προϋπόθεση να υπήρχαν στην προηγούμενη δήλωσή τους.

Οι φοιτητές του Τμήματος Μηχανικών Πληροφορικής ( Τ.Ε.Ι ) μπορούν να δηλώσουν ελεύθερα τα οφειλόμενα μαθήματα τόσο του Χειμερινού όσο και του Εαρινού εξαμήνου.